Gdzie znaleźć zdjęcia stockowe?

Jeżeli już chcemy opublikować na naszej stronie firmowej najwyższej jakości zdjęcia, które będą przyciągały uwagę użytkowników strony, to niewątpliwie warto odwiedzić banki zdjęć, które oferują szeroki wybór zdjęć komercyjnych, a zatem zdjęcia stockowe. Warto być świadomym o tym, że takie zdjęcia charakteryzują się przede wszystkim wysoką jakością, a zatem są przygotowane w sposób fachowy i gotowe do użytku między innymi komercyjnego, chociaż z banku fotografii korzystają również osoby prywatne.
Banki fotografii – na co zwrócić uwagę?
Głównie należy podkreślić, że zdjęcia o różnorodnej tematyce zamieszczane są nie tylko na witrynach firmowych czy także profilach mediów społecznościowych, niemniej jednak znajdują wykorzystanie też offline, a więc wykorzystywane są w głównej mierze do szaty graficznej materiałów promocyjnych dla firmy, takich jak ulotki broszury czy też teczki ofertowe.

Warto mieć na uwadze o tym, że zdjęcia stockowe wykorzystywane do celów komercyjnych to przede wszystkim zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, które wykonane są z zastosowaniem różnych technik. Warto zdawać sobie sprawę o tym, że są to zdjęcia podane także profesjonalnej obróbce, a więc gotowe do wykorzystania. Użytkownik takiego banku fotografii powinien jednakże pamiętać o tym, że prawie każde zdjęcie posiada licencję, która zawiera zasady dotyczące użycia takiego zdjęcia. W praktyce najczęściej są to informacje dotyczące sposobności użycia jednokrotnego lub wielokrotnego oraz limitu czasowego. Warto być świadomym zatem, że zdjęcia stockowe to fajne rozwiązanie, o ile potrzebujemy zdjęć wysokiej jakości np na stronę firmową.

Polecam: zdjęcia stockowe.

Posted in Bez kategorii | Możliwość komentowania Gdzie znaleźć zdjęcia stockowe? została wyłączona

Comments are closed.