Ostatnie pożegnanie też może być piękne

Wybór trumny nie jest wbrew pozorom łatwy, z różnorakich względów. Po pierwsze dlatego, że na rynku jest ichniejszym szeroki wybór, a po drugie różnorakie są zwyczaj i uwarunkowania, które decydują o tym jaki rodzaj trumny wybrać. Znaczenie posiada głównie materiał, z jakiego została ona zrealizowana. Jak wynika z doświadczenia stolarzy, którzy wykonują trumny największym zainteresowaniem cieszą się te przygotowane z drewna dębowego, które choćby najdroższe są najtrwalsze i dobrze się prezentują. Popularne są też trumny zrobione ze świerku czy sosny. Mogą one być matowe lub z połyskiem.

Trumny w większości sytuacji posiadają zdobienia, które dodają im klasy i elegancji. Bardzo duże znaczenie mają listwy ozdobne do trumien. Te najlepiej stylowe zrobione są też z drewna, choćby bywają ichniejszym styropianowe zamienniki. Profesjonalni stolarze, którzy zajmują się produkcja trumien na życzenie nabywców wyposażają je w warkoczyki drewnienie czy w koraliki do trumien, które pełnią funkcje ozdobne. Wszystko w współzależności od upodobań osoby, która trumnę zamawia, miejsca gdzie odbywa się pogrzeb, ale również od zasobności portfela.

Zdarzają się też zamówienia na trumny, które posiadają nawet ekskluzywny charakter, co przejawia się jakością materiałów, z których trumna została przygotowana, ale też bogactwem zdobień. Nie bez znaczenia posiada też wnętrze takiej trumny, gdzie do jej wyściełania wybiera się luksusowe materiały. Trumny również są wykonywane na zamówienie pod względem wielkości, są to w wielu wypadkach trumny przeznaczone do pochówki dzieci, lub w przypadku gdy dana osoba była bardzo otyła lub wysoka.

Sprawdź: warkoczyki drewniane.

Posted in Bez kategorii | Możliwość komentowania Ostatnie pożegnanie też może być piękne została wyłączona

Comments are closed.