Precyzyjnie wykonywana dezynfekcja, dezynsekcja oraz deratyzacja

Mimo rozwoju cywilizacji i coraz nowocześniejszych udogodnień, powszechnym problemem w zbiorowiskach ludzkich są karaluchy. Najczęściej spotkać je możemy, mieszkając w bloku lub w akademiku, gdzie wystarczy że jedna z osób mieszkających nie utrzymuje wystarczającego porządku. Karaluchy często żerują w śmieciach albo na nieumytych naczyniach.

Długość ciała dorosłego samca może sięgać wręcz 29mm. Za jednym razem samica składa około 17 jaj i przez pewien okres ootekę z nimi nosi ze sobą; zostawia ją w chwili gdy znajdzie stosownie osłonięte miejsce (źródło informacji: dezynsekcja). Jedna samica w ciągu własnego całego życia składa jaja mniej więcej siedem razy w odstępach czasowych 1-2 tygodnie. Ze względu na dość szybkie rozmnażanie się tych szkodników, odkaraluszanie bywa wyjątkowo trudnym i długotrwałym procesem. A obecność tych owadów z dobrym skutkiem może obrzydzić przebywanie w mieszkaniu (zobacz również: odkaraluszanie). Usuwanie karaluchów powinno odbyć się jak najszybciej. Sporo lat badań mówi o tym, że insekty te mogą być odpowiedzialne za przenoszenie różnorakich chorób układu pokarmowego takich jak czerwonka czy tyfus. Bywają także odpowiedzialne za choroby układu oddechowego. Ważne jest aby w chwili zauważenia karaluchów w mieszkaniu, od razu zrobić gruntowne porządku – szczególnie w miejscu ich bytowania. Jeśli chodzi o domowe sposoby zwalczania tych insektów, stosowany jest kwas borny; w mieszance razem z cukrem (cukier zwalcza szkodniki, a kwas borny zabija). Istotne jest ograniczenie resztek jedzenia i staranne sprzątanie po każdym posiłku. Dobrym i skutecznym sposobem jest też wezwanie firmy, która dzięki lat doświadczenia,najlepiej rozprawi się z karaluchami.

Sprawdź również informacje na stronie: zwalczanie prusaków.

Posted in Bez kategorii | Możliwość komentowania Precyzyjnie wykonywana dezynfekcja, dezynsekcja oraz deratyzacja została wyłączona

Comments are closed.