Sposób na uzdatnianie wody – pompy do wody

W naszych coraz bardziej rozwiniętych technologicznie czasach zanieczyszczenia środowiska są z każdym dniem większe i w narastającym stopniu negatywnie wpływają na zdrowie nasze i naszych najbliższych. Czy można się ustrzec przed tym niebezpiecznym zjawiskiem?

W sytuacji zanieczyszczeń wody sprawa jest w szczególności skomplikowana. Kilka substancji produkowanych przede wszystkim na potrzeby rolnictwa (chemiczne środki ochrony roślin) i przemysłu farmaceutycznego (między innymi szeroko stosowane substancje hormonalne) nie ulegają całkowitej biodegradacji, a w rezultacie z łatwością mogą dostawać się do naszych organizmów. Bezpośrednio nie są one szkodliwe, jednak ichniejszym długofalowy wpływ na nasze zdrowie jest dobitnie negatywny, co potwierdziły masowe badania dokonane przez rekomendowane ośrodki. Jak można sobie radzić z tym gigantycznym dylematem?

Jednym z koncepcji jest zastosowanie innowacyjnego pomysłu na uzdatnianie wody – xylem water solutions polegającego na wykorzystaniu chloru, który skutecznie eliminuje z wody groźne dla naszego organizmu mikroelementy, z którymi nie mogły sobie poradzić przedtem stosowane techniki.

Dalszym, być może jeszcze bardziej efektywnym, a na pewno przyjaźniejszym dla środowiska naturalnego rozstrzygnięciem, jest wykorzystanie w procesie oczyszczania wody dezynfekcji za pomocą światła ultrafioletowego. Lampy UV do wody działają na bazie naturalnego działania światła słonecznego.

Z kolei właściwym rozwiązaniem do usuwania wody są pompy do wody mogące pompować też przykładowo ciecze aktywne chemicznie.

Zobacz: uzdatnianie wody.

Posted in Bez kategorii | Możliwość komentowania Sposób na uzdatnianie wody – pompy do wody została wyłączona

Comments are closed.