Właściwie wykonywana dezynfekcja, dezynsekcja, a także deratyzacja

Dezynsekcja to uciążliwy i niekomfortowy proces pozwalający na pozbycie się niechcianych pasożytów, które wkroczyły na teren mieszkania, biura czy inne powierzchni użytkowej. Zabieg ten jest niezbędny w sytuacji plagi pluskiew, pcheł, rybików, prusaków, much, karaluchów i innych. Jakie odróżnia się metody deratyzacji? Jak długo trwa zwalczanie pluskwy? Jak postępować po działaniach dezynsekcyjnych?Metody dezynsekcji pluskiew.

Dezynfekcja to proces przeprowadzany wieloma metodami. Sposób działania zależy od wielu czynników, którymi są m.in. rodzaj pasożytów, typ i zastosowanie pomieszczenia, sposobności klienta, i tak dalej. Odpluskwianie może odbywać się kilkoma z wielu technik (warto także zobaczyć: odkaraluszanie). Do najczęściej używanych można zaliczyć:- metodę chemiczną trójfazową – rotacyjna – iteracja zabiegu w procesie trzech działań chemicznych. – metoda zamgławiania ultraniskoobjętościowego ULV – przeznaczenie mgły chemicznej, docierającej w każdą szczelinę wnętrza. – metoda wymrażania suchym lodem – z zastosowaniem profesjonalnych technologii i maszyn produkujących suchy lód. Forma dająca natychmiastowy efekt, jak również nie wpływająca negatywnie na zdrowie i samopoczucie organizmów żywych (więcej informacji: odpluskwianie).Jak długo trwa zwalczanie pluskwy?Czas zwalczania pluskwy zależny jest od dobranej metody, jak też wielkości zainfekowanej powierzchni. Niektóre metody trzeba powtarzać kilkukrotnie – co wydłuża czas działania. Inne techniki pozwalają zwalczyć pasożyty natychmiastowo a efekty widoczne są w tej samej chwili po procesie odpluskwiania. Jak postępować po deratyzacji?Wnętrze, w którym została przeprowadzana dezynsekcja powinno być opuszczone na przynajmniej kilka godzin. Kolejno trzeba wywietrzyć pomieszczenie, a także gruntownie umyć powierzchnie traktowane środkami dezynsekcji.

Zobacz: zwalczanie pluskiew.

Posted in Bez kategorii | Możliwość komentowania Właściwie wykonywana dezynfekcja, dezynsekcja, a także deratyzacja została wyłączona

Comments are closed.