Jak dobrać dobry komputer?

Komputery stały się istotną częścią naszego życia, bez z nich coraz dużo trudniej jest nam wyobrazić sobie pracę, płacenie rachunków czy wręcz robienie opłat. Nic zatem dziwnego w tym, że prawie każdy z nas preferuje posiadać dobry i przyszłościowy sprzęt. Jakiś czas temu ogromną popularnością cieszą się niezbyt duże netbooki, czyli laptopy przeznaczone przede wszystkim do przeglądania stron internetowych czy odbierania poczty. Pozostaje natomiast pytanie czy taki mały komputer sprawdzi się też w innych sytuacjach? W jaki sposób najlepiej tak, netbooki pomimo skromnej obudowy kryją w sobie co niemiara zaawansowanych technice zaczynając od szybkich procesorów poprzez dobrej jakości matryce.

I tak np laptopy mogą posiadać sporej pojemności dyski twarde, ich wielkość to głównie 320 albo 500 GB, z taką pojemnością można przechowywać na komputerze niezliczoną liczbę muzyki, filmów i różnych plików. Kolejną dobrą właściwością jest mobilność. Wszystkie netbooki mają wbudowane karty sieciowe umożliwiające łączność bezprzewodową. Niektóre modele mogą mieć wbudowane modemy 3G, do tego są jeszcze moduły bluetooth i przeróżnego typu złącza umożliwiające przegrywanie zdjęć i filmów. Takie laptopy to matryce o przekątnej od 7 do 13 cali, dzięki tak małym rozmiarom świetnie sprawdzają się w podróży a również doskonale mieszczą się w damskiej torebce.

Jaki sprzęt do gier?

Jakimi czynnikami musisz kierować się podczas zakupu laptopa dla miłośnika gier komputerowych? Na naszym rynku co niemiara jest tego rodzaju sprzętów, laptopy mogą służyć nam do przeglądania stron internetowych, do tworzenia wykwintnych projektów a także do rozrywki. Gracze komputerowi to bardzo specyficzna grupa osób, są bardzo wymagający i nie znoszą kompromisów. Dlatego także laptopy do gier muszą spełniać kilka bardzo ważnych funkcji. Głównie potrzebna jest mocna karta graficzna, najlepiej gdy karta nie jest zintegrowana z płytą jedyną. Niezbędna jest także własna pamięć operacyjna karty graficznej, dzięki temu komputer będzie mógł obsłużyć wręcz te najnowocześniejsze gry w wersji 3D. Poza tym laptopy dla graczy to szybkie procesory, w chwili obecnej częściej stosuje się technikę dwu lub trzyrdzeniową. Równie istotna jest wielkość matrycy, maniacy komputerowi potrafią przesiedzieć przy jednej grze nawet kilkanaście godzin, dlatego również matryca nie ma możliwość być zbyt mała. O ile wybierzemy matrycę błyszczącą to gra na świeżym powietrzu będzie mocno utrudniona, z drugiej jednakże strony taka matryca to lepszy i bardziej wyrazisty obraz. Równie bardzo ważną funkcją jest też duża pamięć operacyjna , a ponadto dobre chłodzenie.

Polecamy: serwis laptopów poznań.

Posted in Bez kategorii | Możliwość komentowania Jak dobrać dobry komputer? została wyłączona

Comments are closed.